Candidatul la funcția de prim-ministru, Adrian Veștea, a anunțat luni după-amiază că se va întâlni cu liderul AUR, George Simion, „înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic”. Aritmetica din Parlament arată că, în acest moment, guvernul Veștea nu poate trece fără susținerea AUR. Adrian Veștea, care s-a descris drept „un om …
Premierul desemnat anunță că se întâlnește cu George Simion: „Este obligatoriu”
Notele editorului
Candidatul la funcția de prim-ministru, Adrian Veștea, a anunțat luni după-amiază că se va întâlni cu liderul AUR, George Simion, „înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic”. Aritmetica din Parlament arată că, în acest moment, guvernul Veștea nu poate trece fără susținerea AUR. Adrian Veștea, care s-a descris drept „un om …
Citește și aceste articole
Observatorulph
Adrian Veștea, premierul desemnat, anunță că se întâlnește cu George Simion
22 iunie 2026
Radio Constanta (Constanta)
Veștea: Sunt un om al dialogului, voi avea o întâlnire cu președintele AUR
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

