Candidatul la funcția de prim-ministru, Adrian Veștea, a anunțat luni după-amiază că se va întâlni cu liderul AUR, George Simion, „înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic”. Aritmetica din Parlament arată că, în acest moment, guvernul Veștea nu poate trece fără susținerea AUR. Adrian Veștea, care s-a descris drept „un om …

Citește articolul complet pe HotNews →