Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă guvernul Veştea va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat, la ora 20.00, votul urmând ca votul în Parlament să aibă loc la 21:30. În plus, el i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR mai este un partid extremist.

Citește articolul complet pe Observator News →