Extrem de nepopular, premierul britanic Keir Starmer, aflat sub teribilă presiune şi din ce în ce mai izolat, de la victoria rivalului său laburist Andy Burnham, primarul oraşului Greath Manchester, a anunţat că demisionează. Andy Burnham supranumit „Regele Nordului” urmează să fie investit oficial ca membru al Parlamentului la Westminster. Pas crucial pentru a aspira […]

Citește articolul complet pe Cuvantul Libertatii →