Inspectoratul Teritorial de Muncă Olt derulează o campanie de informare și conștientizare adresată atât angajatorilor, cât și angajaților, privind importanța negocierii colective și a dialogului social în relațiile de muncă. Instituția evidențiază că negocierea colectivă reprezintă un drept fundamental garantat de lege, care poate contribui la creșterea salariilor, îmbunătățirea condițiilor de muncă și protejarea drepturilor […]
Articolul ITM Olt: „Negocierea colectivă, un instrument esențial pentru salarii mai bune, condiții de muncă echitabile și dialog social eficient” apare prima dată în Ziarul de Olt.

