Inspectoratul Teritorial de Muncă Olt desfășoară o campanie de informare și conștientizare adresată atât angajatorilor, cât și salariaților, privind importanța negocierii colective și drepturile prevăzute de legislația muncii în acest domeniu. Potrivit materialului transmis de instituție, negocierea colectivă reprezintă procesul prin care angajatorii și reprezentanții salariaților stabilesc condițiile de muncă, salarizarea și alte drepturi și […]
Articolul Ce drepturi au salariații și angajatorii în negocierea colectivă. Explicațiile ITM Olt apare prima dată în Olt Alert.

