Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Parlamentarii AUR „vor vota Guvernul Veștea pentru că George Simion le permite acest lucru”, susține rectorul SNSPA
Notele editorului
Rectorul Școlii Naționale de Studii Politice și Administrative (SNSPA), Remus Pricopie, a transmis luni, 22 iunie, că parlamentarii AUR care votează Guvernul Veștea o vor face „pentru că George Simion le permite acest lucru.”
Citește și aceste articole
Monitorul Expres Brasov
George Simion anunță că AUR nu va vota Guvernul Veștea. Liderul partidului îi cere premierului desemnat să își depună mandatul
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

