Jucătoarea română Bianca Mei-Roșu a cucerit, duminică, 21 iunie, medalia de aur la Campionatele Europene de tenis de masă U21 de la Cluj-Napoca. Ea urcat pe prima treaptă a podiumului probei de simplu feminin, după ce a învins-o în finală pe slovena Sara Tokic, scor cu 4-1. La dublu feminin, Bianca Mei-Roșu a făcut pereche […]
Articolul Bianca Mei-Roșu a obținut medalia de aur la Campionatele Europene U21 apare prima dată în Radio Romania Cluj.

