Jucătoarea română Bianca Mei-Roșu a cucerit medalia de aur la simplu feminin, duminică, la Campionatele Europene de tenis de masă Under-21 la Cluj-Napoca, după ce a învins-o în finală pe slovena Sara Tokic cu 4-1 (11-8, 11-8, 5-11, 13-11, 13-11). În semifinale, Bianca Mei-Roșu a învinsese pe poloneza Zuzanna Wielgos cu 4-2 (11-9, 9-11, 9-11, […]

Articolul Aur pentru România la Europenele de tenis de masă U21! Bianca Mei-Roșu, campioană la simplu feminin apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →