Reprezentanți ai administrației publice, operatori de transport, instituții financiare și specialiști în mobilitate urbană au participat joi la evenimentul „Iași Urban Mobility Summit 2026”, dedicat dezvoltării transportului public, infrastructurii digitale și identificării surselor de finanțare pentru proiectele de mobilitate urbană și metropolitană. Pe parcursul summitului, participanții au analizat direcțiile de dezvoltare a transportului public și modalitățile de conectare mai eficientă […]

Citește articolul complet pe Club IT →