Primăria Municipiului Iași și Compania de Transport Public au organizat joi, 18 iunie 2026, „Iași Urban Mobility Summit 2026”, un eveniment dedicat viitorului mobilității urbane și metropolitane, cu accent pe tehnologii verzi, digitalizare și finanțarea infrastructurii de transport. La discuții au participat reprezentanți ai administrației locale, ai instituțiilor financiare internaționale și ai operatorilor de transport, […]

Articolul Iașul mizează pe transportul viitorului apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →