Un botoșănean la guvernare: deputatul Eduard Mititelu, propus ministru delegat pentru Transformare Digitală în Guvernul Veștea Județul Botoșani va avea, pentru prima dată în actuala legislatură, un reprezentant direct în Guvernul României. Deputatul Eduard Mititelu, cel mai tânăr parlamentar PNL din actuala legislatură, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veștea pentru funcția de ministru […]

Articolul Botoșaniul are un reprezentant în Guvernul României: Eduard Mititelu, numit ministru delegat pentru Digitalizare în cabinetul Veștea apare prima dată în Banul Botosanean.

Citește articolul complet pe Banul Botosanean →