Deputatul botoșănean PNL Eduard Mititelu, desemnat pentru funcția de ministru delegat pentru Transformare Digitală în Cabinetul Adrian Veștea, a obținut avizul favorabil al comisiilor reunite din Camera Deputaților și Senat. Mititelu a anunțat, luni, că a primit undă verde din partea comisiilor de specialitate, în urma audierii și a prezentării planurilor sale pentru digitalizarea României. […]

Articolul Eduard Mititelu a primit aviz favorabil în comisii pentru funcția de ministru al Digitalizării apare prima dată în Banul Botosanean.

Citește articolul complet pe Banul Botosanean →