Președintele Parlamentului, Igor Grosu, a participat la ediția aniversară a Festivalului de Muzică Clasică în aer liber „DescOperă”, desfășurat la Orheiul Vechi, satul Butuceni, comunică MOLDPRES.

Speakerul a precizat că revine cu drag la festival, iar de la an la an spectatorii sunt tot mai numeroși.

„10 ani de Festival de Muzică Clasică în aer liber &…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →