Ministerul Sănătății a transmis, duminică, recomandări ale medicilor către populație pentru a trece cu bine peste valul de caniculă. ‘Temperaturile extreme pun o presiune mare pe organismul nostru. Pentru a trece cu bine peste valul de căldură și a te proteja, urmează măsurile simple, dar vitale, recomandate de medici’, se arată într-o postare pe pagina […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →