România intră în cel mai sever episod de caniculă din acest final de iunie. Vor fi trei zile consecutive de cod roșu de căldură extremă – 28, 29 și 30 iunie. Acesta e un record în sine, a declarat directorul general al Administrației Naționale de Meteorologie, Elena Mateescu, la Antena 3 CNN. „Vorbim și în […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →