Meteorologii au emis mai multe avertizăre de tip cod galben pentru vestul și centrul Transilvaniei. Zona va fi afectată de temperaturi ridicate și disconfort termic accentuat. Duminică, vestul și centrul Transilvaniei se află sub cod galben de caniculă. Maximele termice vor ajunge la 31-33 de grade. Luni, avertizarea se extindeRead More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →