Meteorologii au emis atenționări de cod galben pentru temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, valabile în mai multe regiuni din țară, inclusiv în Banat și Crișana. Duminică, 21 iunie, în Banat, Crișana, Maramureș, Oltenia, vestul și centrul Transilvaniei, precum și în sud-vestul Munteniei, sunt prognozate temperaturi peste valorile normale pentru această perioadă…. Read More

Citește articolul complet pe Timisoara Stiri →