A venit primul val de caniculă al verii. Temperatura resimţită a fost de 38 de grade, azi, în vest. Iar duminică, când solstiţiul aduce 15 ore de lumină, ne aşteptăm la peste 35 de grade la umbră, în jumătate de ţară. După vijeliile de săptămânile trecute, vremea călduroasă a fost întâmpinată cu bucurie de mulţi. Însă medicii ne avertizează să ne limităm ieşirile şi să evităm expunerea la soare la orele amieziii.

Citește articolul complet pe Observator News →