Municipiul Bistrița a participat, în perioada 7–13 iunie, la prima întâlnire de lucru a rețelei UNESCO a orașelor creative din domeniile designului și arhitecturii, desfășurată la Berlin și Frankfurt. Delegația Bistriței a fost formată din doamna viceprimar Ștefania Stere și Simion Pop, coordonatorul programului „Bistrița – Oraș Creativ UNESCO” și consultant cultural la Centrul Cultural […]
The post Bistrița își consolidează statutul de Oraș Creativ UNESCO după prima reuniune internațională de arhitectură și design first appeared on Mesagerul de Bistriţa Năsăud.

