Municipiul Bistrița a participat, în perioada 7–13 iunie, la prima întâlnire de lucru a rețelei UNESCO a orașelor creative din domeniile designului și arhitecturii, desfășurată la Berlin și Frankfurt, marcând astfel un nou pas în consolidarea prezenței sale pe scena internațională a dezvoltării urbane și culturale. Delegația municipiului a fost formată din viceprimarul Ștefania Stere […]

Citește articolul complet pe Observator BN →