Un timișorean care și-a curățat locuința și a dat deșeurile unor persoane neautorizate s-a ales cu o amendă usturătoare. Gunoaiele au fost găsite abandonate pe un câmp din cartierul Freidorf. Polițiștii locali din Timișoara au descoperit o cantitate mare de deșeuri abandonate pe un teren din zona Freidorf, în apropierea străzii Constantin Silvestri. Era vorba […]
A vrut să scape de gunoaie, la Timișoara, și a primit o amendă de 15.000 de lei
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Un timișorean care și-a curățat locuința și a dat deșeurile unor persoane neautorizate s-a ales cu o amendă usturătoare. Gunoaiele au fost găsite abandonate pe un câmp din cartierul Freidorf. Polițiștii locali din Timișoara au descoperit o cantitate mare de deșeuri abandonate pe un teren din zona Freidorf, în apropierea străzii Constantin Silvestri. Era vorba […]
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
Deșeuri abandonate pe câmp, lângă Timișoara. Cel care le-a aruncat a fost identificat și amendat cu 15.000 de lei
18 iunie 2026
Monitorul Expres Brasov
Râșnov: Bărbat amendat pentru că a abandonat ilegal deșeuri din construcții pe domeniul public
19 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

