Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Tion →FOTO. Amendă de 15.000 de lei după abandonarea unor deșeuri textile pe un teren din Freidorf. Reclamația a venit de la un cititor Tion
Notele editorului
Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au identificat și sancționat o persoană care a predat deșeuri unui operator neautorizat, acestea fiind ulterior abandonate pe un teren viran din cartierul Freidorf, în prelungirea străzii Constantin Silvestri.
Citește și aceste articole
Expres de Banat
A vrut să scape de gunoaie, la Timișoara, și a primit o amendă de 15.000 de lei
18 iunie 2026
Universul Argesean
Amendă de 2.000 de lei pentru un piteștean care a aruncat lăzi și un scaun lângă platforma de gunoi
23 iunie 2026
Ziarul de pe Net-Falticeni
Afacerist din Dolhești, păcălit să transfere toți banii din contul personal și al firmei unei false angajate de la ANAF. Paguba depășește 100.000 de lei
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

