Franta introduce teste antidrog obligatorii si neanuntate pentru functionarii publici si angajatii din cabinetele ministeriale, in urma unui ordin emis de premierul Seacute;bastien Lecornu. Acum cateva saptamani, ministrul de Interne al Romaniei, Catalin Predoiu declara ca in institutiile statului se consuma droguri. Declaratia soca opinia publica, insa se pare ca obiceiul e prezent si la case mai mari si mai vechi prietene cu democratia, cum ar fi Franta.Franta vrea sa testeze ministrii antidro …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →