Sébastien Lecornu le cere miniștrilor săi să efectueze teste antidrog „neanunțate și obligatorii” pentru angajații statului, transmite presa franceză. Recent, și ministrul de Interne al României, Cătălin Predoiu a avertizat că fenomenul consumului de droguri a pătruns în instituțiile statului.

Citește articolul complet pe Mediafax →