Elevii de gimnaziu și liceu ar putea avea o nouă disciplină obligatorie: „Educație media și digitală”. O inițiativă legislativă în acest sens a fost adoptată de Camera Deputaților și se află acum în dezbatere la Senat, care este for decizional. Dacă proiectul va deveni lege, materia va fi inclusă în trunchiul comun și va fi […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →