Mai multe clădiri aflate în proprietatea Primăriei Timișoara vor fi transformate în grădinițe, cabinete medicale sau centre educaționale, după o serie de hotărâri aprobate de consilierii locali. Proiectele de dare în administrare pentru ASEMT – Administrația pentru Sănătate și Educație au fost aprobate marți.

Citește articolul complet pe Tion →