Tensiunile cresc în sistemul public, iar spitalele intră, rând pe rând, în grevă. La Botoșani, peste o mie de angajați ai Spitalului Județean sunt în grevă japoneză nemulțumiți de noile prevederi din Legea salarizării, dar și de lipsa de personal. Nemulțumiri similare sunt și la Arad și Galați, unde oamenii spun că le-au scăzut veniturile.

Citește articolul complet pe Observator News →