Locuitorii satului Scoreiu au rămas fără cabinet medical funcțional după ce spațiul nu a mai putut fi autorizat conform normelor sanitare actuale. Oamenii spun că li s-a promis în urmă cu câteva luni renovarea dispensarului, însă lucrările nu au început, iar acum sunt nevoiți să se deplaseze în alte localități pentru a ajunge la medic….
Articolul Locuitorii din Scoreiu au rămas fără medic în sat, după închiderea dispensarului. Primar: „Nu mai corespunde din punct de vedere sanitar” apare prima dată în Știri Sibiu.

