Comitetul local pentru situații de urgență al comunei Telciu din județul Bistrița-Năsăud cere Ministerului Mediului emiterea unui ordin prin care să se permită extracția unui exemplar de urs, după cazul femeii de 53 de ani ucise de un astfel de animal săptămâna trecută, în satul Bichigiu. Luni, la Telciu s-au deplasat prefectul județului, Stelian Dolha, […]

Citește articolul complet pe Someseanul →