Peste 50 de animale și aproximativ 50 de păsări aflate în pericol au fost salvate de pompierii din Timiș, de la începutul anului.  Cele mai multe intervenții au fost la incendii de vegetație sau la case, unde animalele au fost prinse de flăcări și fum și nu au mai reușit să se salveze singure. Pe […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →