După zeci de ani de activitate în cadrul Direcției Silvice Neamț, Doru Gherghel (foto), fost director, până de curând, al instituției, a decis să pensioneze. Informația care circula de ceva vreme printre silvicultori ne-a fost confirmată chiar de către cel în cauză. Așadar, de luni, 23 iunie, Doru Gherghel este pensionar cu acte în regulă. El a renunțat la funcția de director la finele lunii aprilie, după ce persoane cu identitatea ascunsă au transmis către redacțiile mai multor ziare din județ și din țară, în două rânduri, scrisori în care erau denunțate presupuse fapte ilegale pe care le-ar fi […]
Doru Gherghel, fostul director al Direcției Silvice Neamț, s-a pensionat
Notele editorului
După zeci de ani de activitate în cadrul Direcției Silvice Neamț, Doru Gherghel (foto), fost director, până de curând, al instituției, a decis să pensioneze. Informația care circula de ceva vreme printre silvicultori ne-a fost confirmată chiar de către cel în cauză. Așadar, de luni, 23 iunie, Doru Gherghel este pensionar cu acte în regulă. El a renunțat la funcția de director la finele lunii aprilie, după ce persoane cu identitatea ascunsă au transmis către redacțiile mai multor ziare din județ și din țară, în două rânduri, scrisori în care erau denunțate presupuse fapte ilegale pe care le-ar fi […]
Citește și aceste articole
Mainnews
Eugen Tomac, candidat pentru Ministrul Culturii, descendent al domnitorilor Moldovei
12 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

