Tensiune majoră în estul Republicii Democratice Congo, unde un centru medical pentru pacienții infectați cu Ebola a fost incendiat. Totul ar fi pornit după moartea unui bărbat suspect de Ebola, eveniment care a declanșat reacții violente din partea familiei acestuia. Iată mai multe informații!

Citește articolul complet pe Spynews →