În urmă cu exact zece ani izbucnea cel mai mare scandal de sănătate publică din România. Cazul dezinfectanților diluați produși de HexiPharma zguduia sistemul medical, iar patronul companiei, Dan Condrea, murea la scurt timp după declanșarea anchetei, după ce mașina sa a intrat într-un copac. Un deceniu mai târziu, ecourile dosarului continuă să provoace controverse, […]

Citește articolul complet pe Gândul →