România se confruntă în acest weekend cu cel mai intens val de căldură al verii, Administrația Națională de Meteorologie emițând avertizări succesive de Cod galben, Cod portocaliu și Cod roșu de caniculă, valabile până luni dimineață. Temperaturile vor atinge valori extreme în aproape toată țara.

Citește articolul complet pe Adevărul →