Grădina Zoologică din Oradea va fi mutată într-o pădure de 53 de hectare din Cihei, comuna Sânmartin, unde municipalitatea orădeană vrea să amenajeze un complex de agrement cu zoo, parc de aventură și sat de vacanță pentru copii. Anunțul a fost făcut joi, într-o conferință de presă convocată în comuna Sânmartin, fără ca tema să fi fost comunicată în prealabil. Viitorul complex se va numi Zoopark Oradea – Natură și Aventură.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →