Zece deținuți de la Penitenciarul Târgu Jiu au vizitat Casa Memorială „Constantin Brâncuși” din localitatea Hobița. „La sfârșitul săptămânii trecute, un grup format din 10 persoane private de libertate a participat la o activitate cultural-educativă și spirituală desfășurată în comuna Peștișani. Vizita a inclus Casa Memorială „Constantin Brâncuși” din localitatea Hobița, precum și două importante […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →