Eșecul Guvernului Veștea de a obține votul de învestitură în Parlament a redeschis negocierile politice la Palatul Cotroceni. Președintele a convocat din nou partidele la consultări, iar liderul UDMR Sibiu, Zacharie Benedek, critică modul în care a fost gestionată desemnarea premierului și susține că România are nevoie de un executivRead More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →