Există momente în care nu avem neapărat nevoie de un răspuns. Avem nevoie să rămână în încăpere cineva cu întrebarea noastră. Să nu o grăbească. Să nu o simplifice. Să nu o transforme imediat într-un sfat, într-o soluţie sau într-o lecţie de viaţă. Doar să fie acolo, suficient de prezent, încât să simţim că tot…

Citește articolul complet pe Psychologies →