Cincizeci de ani de chirurgie, patru spitale, până la 25 de gărzi pe lună și niciun gând de oprire. Dr. Alexandru Andreica a ieșit la pensie în 2017, dar sălile de operații din Satu Mare, Tășnad, Carei și Negrești-Oaș îl cunosc bine. La 74 de ani, medicul chirurg din Satu Mare este unul dintre acei […]
VIDEOREPORTAJ. O viață de chirurgie și tot atâta pasiune. Povestea medicului din Satu Mare care face gărzi în patru spitale: ,,Mă simt ca la 40 de ani”
Notele editorului
Cincizeci de ani de chirurgie, patru spitale, până la 25 de gărzi pe lună și niciun gând de oprire. Dr. Alexandru Andreica a ieșit la pensie în 2017, dar sălile de operații din Satu Mare, Tășnad, Carei și Negrești-Oaș îl cunosc bine. La 74 de ani, medicul chirurg din Satu Mare este unul dintre acei […]
Citește și aceste articole
Observator News
Neurochirurgul care a învins timpul. La 83 ani încă salvează vieţi: "Cât am mintea întreagă, profit de ea"
30 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

