Președinta Maia Sandu și șeful Legislativului, Igor Grosu, au transmis mesaje în contextul marcării celor 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate. Șefa statului a subliniat că, acum 36 de ani, cetățenii au luptat pentru suveranitate și pentru dreptul de a-și decide soarta singuri, iar astăzi Republica Moldova își construiește soarta cu adevărat. […]

Articolul (VIDEO) Oficiali din R. Moldova, la 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate: Drumul integrării europene își are începutul în curajul părinților și bunicilor noștri apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →