Bucureștiul ar avea nevoie de o nouă piață de gros care să permită aprovizionarea directă a comercianților și restaurantelor de la producătorii din jurul Capitalei, consideră primarul Sectorului 1, George Tuță. Într-un interviu acordat G4Food, edilul a declarat că dezvoltarea Bucureștiului ca destinație gastronomică nu poate fi separată de funcționarea eficientă a lanțului alimentar, de […]

Citește articolul complet pe G4Food →