Ceremonia de deschidere a Festivalului Internațional de Teatru a avut loc la sediul Primăriei Sibiu, în prezența autorităților locale, a reprezentanților instituțiilor de cultură și educație. Primarul Sibiului, Astrid Fodor a transmis un mesaj către sibieni și turiști, îndemnându-i să participe la evenimentele organizate în cadrul festivalului. (Maria-Antonia OANA) „Noi sibienii,Read More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →