Domul de caniculă care a pus stăpânire pe Europa face ravagii. Cel puțin 170 de oameni și-au pierdut viața în Spania, Franța și Germania din cauza temeraturilor sufocante. Valul de căldură extremă a ajuns și în țara noastră iar temperatura a depășit deja 35 de grade Celsius. Peste 100 de milioane de europeni se confruntă […]

Citește articolul complet pe Info Press →