Liderul AUR, George Simion, a declarat luni, după discuția avută cu premierul desemnat Adrian Veștea, că partidul său este dispus să susțină soluții pentru ieșirea României din criză, însă așteaptă clarificări din partea președintelui Nicușor Dan și răspunsuri concrete privind măsurile pentru antreprenorii români.
Veștea, după negocierile cu George Simion: ”Vom merge la învestire în această seară”. Liderul AUR ridică miza. Cere „clarificări” de la Nicușor Dan până la ora 21.30.” Nu luăm în calcul un vot pentru Veștea”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Liderul AUR, George Simion, a declarat luni, după discuția avută cu premierul desemnat Adrian Veștea, că partidul său este dispus să susțină soluții pentru ieșirea României din criză, însă așteaptă clarificări din partea președintelui Nicușor Dan și răspunsuri concrete privind măsurile pentru antreprenorii români.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
George Simion: 'AUR nu este parte a problemei, ci parte a soluției. Vrem să luăm parte la o guvernare'
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

