Premierul desemnat, Adrian Veștea, a afirmat, luni seară, că a tratat cu responsabilitate formarea Guvernului, punctând că a venit în acest proiect cu bune intenții, răspunzând unei provocări. „Am venit în acest proiect cu bune intenții, dintr-o funcție aleasă pe care mi-am câștigat-o în urma unui vot uninominal. Am considerat că este necesar să răspund […]
Articolul Veștea: Am venit în acest proiect cu bune intenții; îmi pare rău că nu s-a putut materializa apare prima dată în Mesagerul de Covasna.

