Veste uriașă pentru românii cu buletine noi! Amenda e de 3.000 de lei dacă ți se mai cere acest lucru la ghișeu! O nouă inițiativă legislativă pusă în dezbatere își propune să simplifice radical interacțiunea dintre cetățeni și instituțiile statului, eliminând solicitările de documente inutile pentru cei care dețin noile cărți electronice de identitate. Schimbarea […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →