Senatorul liberal Vasile Blaga, fost preşedinte al partidului, a declarat că PNL nu are nicio problemă. Mai mult, a spus că au plecat mulţi membri din formațiune şi că s-a ales ”praful şi pulberea” de inițiativele lor, dându-l exemplu pe Călin Popescu Tăriceanu, care „şi-a făcut ALDE şi s-a ales praf şi pulbere”.

Citește articolul complet pe Digifm →