Senatorul liberal Vasile Blaga, fost preşedinte al partidului, a declarat că PNL nu are nicio problemă. Mai mult, a spus că au plecat mulţi membri din formațiune şi că s-a ales ”praful şi pulberea” de inițiativele lor, dându-l exemplu pe Călin Popescu Tăriceanu, care „şi-a făcut ALDE şi s-a ales praf şi pulbere”.
Vasile Blaga: „Au mai plecat din partidul ăsta, pe rând, mulţi. Tăriceanu şi-a făcut ALDE şi s-a ales praf şi pulbere”
Notele editorului
Senatorul liberal Vasile Blaga, fost preşedinte al partidului, a declarat că PNL nu are nicio problemă. Mai mult, a spus că au plecat mulţi membri din formațiune şi că s-a ales ”praful şi pulberea” de inițiativele lor, dându-l exemplu pe Călin Popescu Tăriceanu, care „şi-a făcut ALDE şi s-a ales praf şi pulbere”.
Citește și aceste articole
Radio Infinit Gorj
Recomandarea lui Cotojman pentru Iordache: Sper să fie destul de înțelept
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

