Odată cu venirea verii, relația pe care o avem cu locuința se schimbă aproape fără să ne dăm seama. Căutăm mai multă lumină, petrecem mai mult timp cu ferestrele deschise și încercăm să găsim acel loc în care putem bea cafeaua de dimineață, citi câteva pagini dintr-o carte sau încheia ziua la aer, fără să plecăm de acasă.

Citește articolul complet pe Republica →