Vara aduce temperaturi peste normal și precipitații deficitare în România până la mijlocul lunii iulie, anunță ANM

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis prognoza pentru următoarele patru săptămâni, indicând temperaturi mai ridicate decât cele normale pentru această perioadă și precipitații deficitare în majoritatea regiunilor din România. În intervalul 15-22 iunie 2026, valorile termice vor fi ușor sub cele specifice săptămânii în regiunile estice, în timp ce în restul țării se vor […]

Citește articolul complet pe Orademedias →