Doi bărbați din Horezu au fost reținuți în județul Vâlcea, fiind acuzați de furt calificat dintr-o exploatare minieră din Costești. Prejudiciul se ridică la aproximativ 500.000 de lei, iar ancheta este în desfășurare sub coordonarea Parchetului Horezu.

The post Vâlcea: Spargere la exploatarea minieră, doi reținuți first appeared on Jurnalul Olteniei – Știri din Craiova și Oltenia.

Citește articolul complet pe Jurnalul Olteniei →